Atrakcje

Atrakcje

Terapia przez bajkę? Oczywiście! Spróbujmy, przez wykorzystanie specjalnie skonstruowanych opowiadań pomóc dziecku w:

– poznawaniu kultury, obyczajów

– zrozumieniu świata

– przełamywaniu strachu

– rozwijaniu wyobraźni

– relaksacji

odreagowaniu napięcia

– wyzwoleniu, nazywaniu, zaakceptowaniu emocji

–  radzeniu sobie z własnymi problemami

– integracji z grupą

Cytując za słynną polską poetką- „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, zapraszamy do wspólnej, czytelniczej podróży z Misiem Stramusiem. Dzięki czytaniu dzieciom, rozwijamy ich mowę, wzbogacamy słownictwo, rozwijamy wyobraźnie i skłaniamy do samodzielnego myślenia, wnioskowania, ćwiczymy koncentrację uwagi, poszerzamy wiedzę o świecie, kształtujemy wrażliwość moralną.

Nasza placówka daje możliwość zabawy z wykorzystaniem najnowszych technologii multimedialnych. Magiczny Dywan to obraz, który wyświetlany  na podłodze tworzy wirtualny „magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dzieci  za pomocą ruchów rąk lub nóg biorą udział w zabawie.

Mądra i kreatywna zabawa w rytm piosenek. Szybko odkryjesz dodatkowe zalety tej niezwykłej zabawy, która:

  • wspiera prawidłowy rozwój intelektualny i emocjonalny
  • pozwala odkryć i rozwinąć talent
  • wspomaga rozpoznawanie, zapamiętywanie i powtarzanie dźwięków oraz słów piosenek
  • ćwiczy wyobraźnię, koncentrację i pamięć
  • pozwala zyskać pewność siebie oraz poczucie własnej wartości

Kolorowe obrazy i scenariusze dostosowane do wieku dziecka, wyrabiające w nich dobry gust i poczucie estetyki to jeden ze sposobów na przekazanie dzieciom informacji o świecie, uczenie ich życia. Niejednokrotnie bohaterowie stykają się z takimi samymi problemami jak dziecko, np. w przedszkolu lub w relacjach z rówieśnikami, co pozwala widzowi poznać sposób w jaki bohater poradził sobie z trudnymi uczuciami i przełożyć to na swoje kłopoty.

Po projekcji możemy porozmawiać o emocjach jakie się pojawiały, codziennych lękach, odnaleźć inne spojrzenie na określone kwestie. Odpowiednio dobrany film to też po prostu świetna forma rozrywki, chwila relaksu i odpoczynku.

To wyspecjalizowaną forma sztuki, zaspokajająca potrzeby dziecka. Każdy spektakl jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Treści zawarte w przedstawieniu mają istotny wpływ na rozwój psychiczny, umysłowy i moralny widza. Rozwija się wyobraźnia, intelekt i umiejętności literackie, buduje umiejętność skupienia uwagi. Dziecko wprowadzane jest w świat sztuki, rozwija kompetencje społeczne, uczy się krytycznego myślenia, rozwija swoją kreatywność. Ponadto teatr pomaga oswoić problemy i jest wspaniałą formą zabawy.

To sposób na holistyczny rozwój dziecka- jego umiejętności fizycznych i psychicznych. W trakcie zajęć, dziecko uczy się ćwicząc w grupie, nawiązuje relacje z rówieśnikami a także, dzięki dobrej zabawie- poznaje czym jest spokój i wyciszenie.

Świadomość swojego ciała i próba uczenia się koncentracji to idealny sposób na budowę własnego ja. Panująca atmosfera zabawy i niewymuszonej aktywności, pozwala dzieciom na szczerą radość z zajęć.

Zalety jogi to: poprawa kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni ciała – poprawę elastyczności, nauka cierpliwości i koncentracji, wyciszenie i spokój, naukę tolerancji i akceptacji różnic.

Niezastąpiona atrakcja! Uwiecznimy wspaniałe chwile w Stramuślandzie. Dajmy upust wyobraźni- wybierz ulubioną maskę, perukę i inne dostępny rekwizyty, zrób szaloną minę i pstryk! Fantastyczne zdjęcie gotowe!

sprawdź co przygotowaliśmy
zajęcia kreatywne dla dzieci